Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Garaż dla dzieci na samochody – zabawka Wader

Garaż na samochody marki Wader dla naszego dziecka kupiliśmy bardzo okazyjnie – udało się go dostać za niecałe 28 złotych (całkiem NOWY, ale bez samochodzików w zestawie), co już na wstępie czyni jego zakup bardzo atrakcyjny.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Garaż na samochody firmy Wader przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Jako że nasze dziecko bardzo lubi się bawić pod naszym okiem resorakami Matchboxa to postanowiliśmy zaprezentować ten garaż naszemu maluchowi na miesiąc przed 2 urodzinami – jednak ze względu, że garaż na samochody zawiera małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć to zdecydowaliśmy zbudować tę zabawkę bez najmniejszych elementów oraz bez naklejek, aby zabawa dziecka pod naszym okiem była całkowicie bezpieczna. Garaż nieco stracił na wyglądzie, ponieważ pozbawiony niektórych elementów i ozdób – wygląda tak:

Garaż Wader bez dodatków i naklejek na dywaniku Stadsdel

Myjnia w garażu

Mimo że garaż dla naszego dziecka nie wygląda super atrakcyjnie to jednak zakup był strzałem w przysłowiową 10 – oczywiście ze względu na wiek dziecka sami musieliśmy go złożyć jednak cały proces składania produktu maluch obserwował z wyraźnym zaciekawieniem. Gdy już zabawka była gotowa do użytku nasz maluch od razu chętnie zaczął się nią bawić wraz ze swoimi resorkami. Jako pierwsze przykuła jego uwagę myjnia i jej ruchome elementy z gąbkami jak poniżej:

Myjnia w garażu Wader

Winda w garażu

Następnym elementem tego garażu dla dzieci, który zainteresował naszą pociechę była winda – tutaj już zdecydowanie więcej czasu poświęcił na zabawą – bardzo lubi wjeżdżać samochodem z poziomu „0” na samą górę swoimi ulubionymi samochodzikami:

Winda w 3 poziomowym garażu

Parkowanie i zjazd z parkingu

Dużo radości sprawia naszemu dziecku parkowanie samochodów na najwyższym poziomie garażu – potrafi ich tam zmieścić nawet 10 (małych resorków) i zapełnić ten poziom w pełni. Jednak najwięcej radości zdecydowanie sprawia mu wspólna zabawa, podczas której otwiera i zamyka szlaban parkingu i zjeżdża samochodzikami z półpiętra patrząc, który pojedzie jak najdalej:

Zjazd z piętra garażu

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno garażu? Raczej tak.

Ze względu na fakt, że nasz garaż firmy Wader był w komplecie bez samochodzików (stąd może tak atrakcyjna cena) to nie mogliśmy przetestować oryginalnych samochodzików. Niestety wszystkie inne samochodziki nie były do końca kompatybilne z garażem. Samochodziki Matchboxa były ciut za małe na ten garaż, jednak nie przeszkadzało to w dobrej zabawie. Inne samochodziki marki Wader, które nabyliśmy osobno były zbyt szerokie, aby zmieścić się w podjazdach na piętra garażu:

Inny samochodzik Wadera

Dodatkowym minusem jest fakt, że podjazdy czasem potrafią podczas zabawy lekko wyskoczyć ze swoich mocowań, ale nie na tyle, aby w jakiś większy sposób utrudnić zabawę.
Jednak to tyle jeśli chodzi o minus, które są drobiazgami i z pewnością nie przesłonią bardzo pozytywnej oceny tego produktu – dziecko bardzo długo potrafi się samo bawić pod okiem dorosłego garażem 3 piętrowym na samochody Wadera a co ważne bardzo często wraca do tej zabawki co jest także sporym plusem. Garaż zawiera także długi, około 3-metrowy tor, z którego jeszcze nie korzystaliśmy.

Co ważne garaż udało nam się nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli więc Twoje dziecko lubi się bawić samochodzikami to taki garaż na początek jest dla małego dziecka (3+ letniego najlepiej) idealny. Oczywiście jak nasz maluch tylko trochę podrośnie to planujemy mu kupić dużo większy garaż 🙂

Garaż Wader
Moja ocena: 4/5 1