Dzieckotestuje.pl
Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Caretero Homee – krzesełko do karmienia ze stolikiem

Krzesełko do karmienia ze stolikiem Caretero Homee kupiliśmy gdy nasze dziecko miało około 6 miesięcy, ze względu na jego wielofunkcyjność – na początku miało służyć jako krzesełko do karmienia dziecka a następnie jak podrośnie już jako krzesełko oraz stolik, gdzie dziecko mogłoby się bawić/czytać książeczki.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Niestety na początku gdy zaczęliśmy używać produktu Caretero Homee jako krzesełko do karmienia to okazało się, że nasz dzidziuś jest jeszcze ciut za mały na to krzesełko – mimo, że maluch już samodzielnie siedział to na krzesełku lekko się zsuwał a regulacja pasów nie pozwalała na ich odpowiednie skrócenie i dopasowanie do tak małego dziecka. W tej sytuacji poczekaliśmy ok miesiąca, aby nasz maluch podrósł i mógł używać krzesełko. Dziecko ok 8 miesięczne bardzo łatwo można włożyć do krzesełka celem karmienia nawet jak założona jest tacka (sama tacka jest bardzo fajnie zrobiona, łatwa w zakładaniu) tak jak na poniższym zdjęciu:

Krzesełko Caretero Homee

Caretero Homee do karmienia

Trzeba przyznać, że model Caretero Homee jako krzesełko do karmienia sprawdził się bardzo dobrze. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecka nie można zostawić bez opieki w tym krzesełku , mimo, że jest bardzo stabilne – lepiej skorzystać np. z łóżeczka, gdy dziecko na chwilę chcemy zostawić samo.

Gdy dziecko już podrosło i stawiało już pierwsze kroki w wieku ok 13 miesięcy, było już cięższe i powoli zaczęło samodzielnie jeść przekąski to zdjęliśmy krzesełko ze stolika i używaliśmy je oba równocześnie – dziecko sadzaliśmy na samym krzesełku (sugerujemy podłożyć pod krzesełko dywanik np dywanik Stadsdel) i karmiliśmy – było to dużo wygodniejsze rozwiązanie, gdyż dziecka nie trzeba było podnosić a mogliśmy usiąść obok niego i karmić go np obiadkiem czy deserkiem. W tym wieku już całkowicie zrezygnowaliśmy z tacki.

Krzesełko i stolik Caretero Homee

Możliwości krzesełka

Samo krzesełko do karmienia Caretero Homee posiada regulację oparcia – tutaj przeważnie dziecko siedziało na oparciu, które było ustawione na najmniejsze pochylenie.
Gdy maluch zaczął oglądać pierwsze książeczki dla niemowląt to krzesełko i stolik stanowiło dobre miejsce do tego typu czynności. Kiedy dziecko jest starsze i krzesełko znajduje się bezpośrednio na ziemi to jest ono dobrym rozwiązaniem do zostawienia dziecka na chwilę samego z książeczką czy też zabawką dla niemowlaka – tutaj sugerujemy ustawić krzesełko bezpośrednio przed ścianą, gdyż czasem nasz maluch podpierał się nogami i potrafił przechylić krzesełko na nim siedząc. Krzesełko nam służy do dnia dzisiejszego (dziecko ma ok 27 miesięcy) i spisuje się dobrze.

Codzienna eksploatacja

Trzeba pamiętać, żeby co jakiś czas dokręcać śrubki w krzesełko, ponieważ co jakiś czas od normalnego użytkowania mogą się poluźnić. W tym momencie należy wrócić do kwestii montażu krzesełka do karmienia ze stolikiem Caretero Homee – o ile sam montaż jest banalnie prosty to sporym minusem jest brak plastikowego płaskiego śrubokręta w zestawie – ze względu na to, że same śrubki są plastikowe to podczas montażu używając normalnego śrubokręta trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż można uszkodzić plastikowe śrubki i przez to mieć problemy z późniejszym dokręcaniem.

Produkt Caretero Homee okazuje się także bardzo łatwy w utrzymaniu – nasze dziecko na stoliku uczy się rysować i bardzo często wyjeżdża kredko poza kolorowankę i rysuje na stole – wszystkie ślady po kredce łatwo się czyszczą nawilżoną szmatką .

Sam fotelik mimo plastikowej budowy jest dość solidny – jedynie co to wyrwała się jedna śrubka mocująca pasy bezpieczeństwa ale w prowizoryczny sposób udało się naprawić i póki co jest ok:


Uszkodzone mocowanie pasów
Mocowanie pasów po naprawie

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno Caretero Homee? Zdecydowanie Tak.

Krzesełko do karmienia ze stolikiem Caretero Homee jak najbardziej spełniło i nadal spełnia swoją rolę. Jego największą zaleta jest fakt, że nie trzeba kupować osobno krzesełka do karmienie, stolika jak i samego krzesełka dla dziecka – wszystko mamy w jednym. Spokojnie myślę, że krzesełko może posłużyć jeszcze nawet z rok – jedynie obawiam się czy mocowanie pasów wytrzyma do tego czasu, ale nawet bez tego jednego mocowania da się bezpiecznie przypiąć pasami starszego malucha, dlatego na obecną chwilę polecamy to rozwiązanie.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *