Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Co kupić na roczek? Wybieramy prezent, zabawkę dla chłopca

Szukasz prezentu na roczek dla chłopca ? Nie wiesz co kupić na pierwsze urodziny dla dziecka ? Podpowiemy Wam jakie zabawki warto kupić jako prezent na roczek chłopcu. W artykule znajdziesz najbardziej interesujące i przetestowane przez nas pomysły na prezent zabawkę dla dziecka powyżej 12 i 18 miesiąca życia w różnych kategoriach cenowych. Naszym zadaniem warto kupować zabawki edukacyjne, które zarówno będą cieszyć dziecko jak i je rozwijać. Dla dzieci, które dopiero co mają za sobą pierwsze kroki warto kupić zabawki, które poprawią koordynację ruchową maluszka.

Obecnie wybór zabawek jest tak duży, że każdy znajdzie idealny prezent dla dziecka, które skończyło roczek. Jeśli nie jesteśmy pewni co lubi dziecko, dla którego kupujemy prezent to dobrym rozwiązaniem jest kupno paru tańszych zabawek lub/i książeczek. W takim przypadku jest większa szansa, że utrafimy w gust maluszka. Dlatego my proponujemy zamiast jednego prezentu kupić 2-3 rzeczy – np. zabawkę i książeczkę. Bardzo fajnym pomysłem są zabawki interaktywne, które bawią i uczą jednocześnie.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Prezenty do 25 złotych

W tej sekcji znajdziemy najtańsze zabawki na roczek nie tylko dla chłopca, ale również dla dziewczynki. I chociaż kwota przeznaczona na prezent nie jest wysoka to jednak do 25 złotych możemy kupić oryginalne i ciekawe zabawki dla dziecka bądź książeczki odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Książeczki są bardzo dobrym pomysłem, ponieważ mają zalety przede wszystkim edukacyjne. Pozwalają pokazywać i jednocześnie uczyć dziecka nowych czynności. Zabawki takie jak stolik małego majsterkowicza pomagają maluszkowi rozwijać sprawność manualną jednocześnie poprawiając koordynację. Prezenty do 25 złotych na roczek mogą być ciekawym dodatkiem do droższego prezentu.

Samochodziki Wadera serii Kid Cars

Samochodziki Kids Cars marki Wader

Samochodziki Wadera z serii Kids Cars są doskonałym prezentem dla chłopca w bardzo dobrej cenie. Jeden samochodzik kosztuje jedynie około 4-6 złotych i jest fajną zabawką gdy chłopiec, a nawet dziewczynka lubi się bawić autkami. Samochodziki Kids Cars tworzą całą serie małych pojazdów. Seria składa się min: z bolidu wyścigowego, betoniarki, dźwigu, traktora, wagoniku, helikoptera, śmigłowca, auta osobowego, ciężarówki i wielu innych pojazdów. Wszystkie zabawki z serii Kids Cars da się ze sobą łączyć, dzięki czemu nasze dziecko połączy ze sobą wszystkie pojazdy w jeden długi ciąg. W tej cenie naszym zdaniem zabawki Wadera z serii Kid Cars nie mają sobie równych.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Samochodziki Wadera serii Kid Cars

Książeczki Kicia Kocia w twardej oprawie

Kicia Kocia i Nunuś

Książki kicia kocia i Nunuś w twardej oprawie są idealne już dla rocznego dziecka. Posiadają mało tekstu, dzięki czemu maluszek nie nudzi się i chętnie słucha. Dodatkowo uwagę dziecka przyciągają ilustracje, które nie posiadają dużo szczegółów. Przeważnie ujrzymy Kicię Kocię, Nunusia i w tle rysunek obrazujący czynność, o której w danej chwili jest mowa. Dzięki temu dziecka nie rozpraszają zbędne szczegóły. Seria ta dla najmłodszych porusza ważne tematy w otoczeniu maluszka tj.”Pa pa smoczku”, „Pora spać”, „Kochamy”, ” Co robisz?”, „Na nocniku”, „Na spacerze”, „W kąpieli”, „Nie, Nunusiu! Tak, Nunusiu!”; „W kuchni”. Dzieci kochają te książki i warto je mieć w biblioteczce maluszka. Będzie to wspaniały dodatek do prezentu głównego.

Jeśli chciałbyś przyjrzeć się bliżej książkom z tej serii. Recenzje zajdziesz tutaj: Kocia Kicia „Pora spać”.

Stolik małego majsterkowicza Clementoni

Stolik małego majsterkowicza

Chcesz sprawdzić, aby Twoje dziecko miało smykałkę do majsterkowania ? Dobrym pomysłem, na rozpoczęcie przygody z majsterkowaniem jest stolik Clementoni – oryginalny na prezent nie tylko dla chłopca. Stolik kupimy z sklepach w cenie od 22 do 30 złotych. Opakowanie zawiera oprócz wspomnianego wcześniej stolika majsterkowicza także 4 śrubki, 2 gwoździe, młotek, śrubokręt i klucz. Jest to idealny zestaw dla dziecka do nauki wkręcania i wbijania gwoździ. Ta zabawka rozwija sprawności manualne dziecka dając przy tym dużo radości.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Stolik małego majsterkowicza Clementoni

Ksiażeczki CzuCzu od słowa do słowa

Ksiażeczki CzuCzu od słowa do słowa

Książeczki CzuCzu „od słowa do słowa” to seria 6 małych książeczek harmonijek. Wykonane są w twardej oprawie i dopasowane wielkością do małych rączek maluszka. Są idealne do poznawania pierwszych słów dziecka. Książki poruszają tematy z wiązane z otoczeniem dziecka tj. na wsi, w domu, w mieście, moje ciało, co czuję, owoce i warzywa. Dzieci przeważnie lubią przeglądać książeczki, a te jako pierwsze sprawdzą się idealnie.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Ksiażeczki CzuCzu od słowa do słowa

Prezenty do 50 złotych

W kwocie do 50 złotych przygotowaliśmy ciekawe zabawki nie tylko na roczek, ale także dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Tego typu prezenty dla chłopców jak i również dla dziewczynek mogą służyć spokojnie do 3 roku życia. Gdy nie jesteś pewien co kupić na roczek poniżej przedstawiamy zabawki na roczek, które nie zrujnują Twojego portfela.

Rowerek Biegowy Lena

Rowerek biegowy lena

Idealnym prezentem dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia jest rowerek biegowy Lena. Jest bardzo solidnie wykonany, wytrzymały i kosztuje około 40 złotych. Rowerem na każdej osi ma po dwa koła, dzięki czemu jest bardzo stabilny, a dziecko bez trudu nauczy się na nim jeździć i skręcać. Ze względu na to, że rowerek jest wykonany z plastiku (także koła) to jest idealny do pierwszej nauki jazdy w domu. Jest bardzo dobrym wyborem dla dzieci w tym wieku, ponieważ przygotowuje maluszka do nauki jazdy na większym rowerze biegowym z dwoma kółkami bądź zwykłym z trzema kółkami z tyłu. Dzieci potrzebują dużo ruchu, a rowerek Lena doskonale nadaje się do tak ważnej aktywności fizycznej dziecka.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Rowerek Biegowy Lena

Puzzle z dziurką CzuCzu

Puzzle z dziurką CzuCzu

Puzzle z dziurką od marki CzuCzu są doskonałymi pierwszymi puzzlami. Przeznaczone są dla dzieci od 18 miesiąca życia. Puzzle składają się z 12 kart ze zwierzątkami z jednym wyjmowanym elementem w kształcie koła. Zadaniem dziecka jest dopasowanie małego elementu do odpowiedniej karty ze zwierzęciem. Co ciekawe zwierzątka przedstawione na wyjmowanym elemencie nie do końca są identyczne jak na karcie np. inny kolor zwierzątka. Puzzle rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczą spostrzegawczość u dziecka.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Puzzle z dziurką marki Czuczu

Grający słoń pianinko

Muzyczny słonik

Muzyczny słonik marki Artyk przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia i posłuży nam min. do 3 lat. Słonik wyposażony jest w małe pianinko i 4 przyciski ze zwierzątkami. Po naciśnięciu danego zwierzątka usłyszymy dźwięk wydawany przez nie. Dodatkowo dziecko bawiąc się ze słonikiem usłyszy melodyjki jak i samo może spróbować coś zagrać za pomocą klawiszy. Starsze dzieci mogą zagrać w grę ” złap światełko”, która polega na naciśnięciu klawisza, które aktualnie się podświetliło. Gra ta ćwiczy refleks bo muzyczka przyśpiesza i trzeba szybciej naciskać odpowiednie klawisze. Dobry prezent na rozwijanie motoryki u dziecka za niewielką cenę.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Muzyczny słonik marki Artyk

Młotek interaktywny Elefun

Młotek interaktywny Elefun

Młotek interaktywny Elefun kosztuje niecałe 50 złotych. Jest to dobra propozycja na interaktywną zabawkę z elementami edukacyjnymi oraz rozwijaniem u dziecka koordynacji wzrokowo-ruchowej. Po każdym uderzeniu młotkiem zabawka zmienia minki oraz w zależności od włączonej opcji wydaje dźwięki albo liczy od 1 do 10. Jest to bardzo oryginalny pomysł na prezent dla rocznego dziecka, ponieważ wesołe melodyjki mogą wprawić w dobry nastrój każdego maluszka. Sama zabawka jest dobrze i estetycznie wykonana, a rękojeść wyposażona jest w małe grzechotki.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Młotek interaktywny Elefun

Prezenty do 100 złotych

Kiedy na zabawkę dla rocznego dziecka mamy do dyspozycji kwotę do 100 złotych to możemy kupić już większy prezent znanej i renomowanej marki takiej jak np. Lego Duplo czy Fisher Price. W tym budżecie znajdziemy już większe zabawki interaktywne przeznaczone raczej dla chłopców – np. ciężarówka Fisher Price. Z pewnością dobrze dobrane zabawki dla dzieci, które skończyły rok z tego pułapu cenowego na pewno sprawią maluchom dużo radości i wiele godzin zabawy, ale również mają walory edukacyjne.

Lego Duplo Moje pierwsze samochodziki 10886

Pierwsza kolekcja aut Duplo
Pierwsza kolekcja aut Duplo

Pierwsza kolekcja aut Lego Duplo to doskonała zabawka dla każdego dziecka. Zestaw składa się z trzech aut: auta osobowego, wozu strażackiego, wywrotki oraz samolociku i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Klocki Duplo uczą dziecko budować, bycia kreatywny a także zręczności manualnych. Pierwsza kolekcja aut Duplo jest doskonałym prezentem dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z klockami. Ten zestaw klocków można kupić już za około 70 złotych i jak to w przypadku Duplo można tworzyć na wiele różnych sposobów.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Duplo Moje pierwsze samochodziki 10886

Ciężarówka Fisher Price

Ciężarówka Fisher Price

Ciężarówkę Sorter można nabyć już od około 55 złotych i jak większość zabawek Fisher Price jest produktem bardzo wysokiej jakości. Ciężarówka Sorter zarówna bawi jak i uczy umiejętności dopasowania kształtów klocków do otworów w ciężarówce. Dużą zaletą zabawki jest to, że reaguje ona na ruch, zachęcając dziecko do zabawy. Sama ciężarówka wydaję aż 50 dźwięków a zamontowany sznurek pozwalaj dziecku ciągnąć zabawkę ze sobą.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Ciężarówka Fisher Price Sorter GFJ37

Samolot Elefun

Samolot Elefun

Samolot Elefun jest interaktywną zabawką z elementami edukacyjnymi. Samolot można było kupić za około 50 złotych i jest ciekawym prezentem na pierwsze urodziny. Samolot od początku przykuwa uwagę dziecka, mówiąc do niego i zachęcając do wspólnej zabawy. Samolot marki Elefun potrafi samemu jeździć po podłodze a po napotkaniu przeszkody sam zmienia kierunek jazdy. Samolot wydaje wiele różnych dźwięków jak odgłosy zwierząt, start i lądowanie samolotu czy wypowiadane różne słowa.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Interaktywny samolot Elefun

Leśny traktor Happy Fendt

Leśny traktor Happy Fendt

Leśny traktor Happy Fendt to zabawka dostępna za nieco ponad 50 złotych z ruchomą łapką do chwytania przedmiotów oraz elementami interaktywnymi – traktor po wciśnięciu przycisku na jego dachu zaczyna wydobywać trzy różne dźwięki oraz miga czterema światełkami. Podczas zabawy łapką traktor ćwiczy koordynację ruchową naszego maluszka, które uczy się chwytać różne przedmioty. Sam traktor od firmy Dickie Toys jest solidnie zrobiony i może sprawić dużo radości dziecku.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Leśny traktor Happy Fendt

Interaktywna ośmiornica


Interaktywna ośmiornica

Interaktywna ośmiornica to idealny prezent na roczek. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci już od 10 miesiąca życia do 36 miesiąca. Celem dziecka jest dopasowanie czterech foremek różnego kształtu do odpowiedniej macki ośmiornicy. Gdy wszystkie foremki są na swoim miejscu wystarczy nacisnąć głowę ośmiornicy i wszystkie foremki wyskakują. Podczas zabawy z ośmiornicą usłyszymy zabawne melodyjki i rymowanki dopasowane do aktualnej czynności jaką wykonaliśmy. Co ciekawe ośmiornica ma łaskotki. Zabawka rozwija motorykę dziecka i uczy kolorów, liczb, kształtów. Ośmiornica sprawia dużo frajdy.

Przeczytaj całą recenzje tutaj: Interaktywna ośmiornica marki Clementoni

Prezenty powyżej 100 złotych

W najdroższej kategorii prezentów dla rocznego dziecka przedstawiamy pomysły na zabawki, które zaczynają się od 100 złotych a kończą na… no właśnie – w zasadzie nie ma górnego limitu cenowego zabawki. Możemy kupić mały samochód elektryczny dla dziecka za kilkaset złotych jak i za kilka-kilkanaście tysięcy złotych. Niestety, ze względu, że nie testowaliśmy takich zabawek to jedynie przedstawimy je jako oryginalna alternatywa dla osób mających duży budżet na prezent na roczek dla chłopca i dziewczynki.

Bramka interaktywna

Interaktywna bramka marki Clementoni

Interaktywna bramka marki Clementoni przeznaczona jest dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Podsiada wbudowany czujnik ruchu, który rozpoznaje wbicie gola. Dzięki temu liczy nam zaliczone bramki. W górnej części bramki znajdziemy interaktywny panel z ruchomymi elementami, przyciskami i lampką. Możemy nauczyć się liczyć do 5, 3 pierwszych literek i kolorów. Dodatkowo usłyszymy melodyjki o tematyce piłkarskiej. Bramka interaktywna to super prezent dla miłośnika piłki, który wspomaga rozwój ruchowy dziecka.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Interaktywna bramka marki Clementoni

Gadająca papuga Klara

Gadająca papuga Klara

Gadająca papuga Klara to interaktywna maskotka przeznaczona dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Powtórzy wszystko po nas swoim śmiesznym głosem, a dodatkowo nam przy tym zatańczy. Jeśli nie mamy ochoty z nią rozmawiać to po naciśnięciu odpowiedniego przycisku możemy posłuchać jakie wydaje zabawne dźwięki. Możemy też po prostu się do niej przytulić. Fajna maskotka, z którą można porozmawiać i się zaprzyjaźnić.

Przeczytaj całą recenzję tutaj: Gadająca papuga Klara

Elektryczny samochód dla dzieci

Elektryczny samochód to doskonała zabawka na prezent dla dziecka jeśli posiadasz większy budżet a obdarowane dziecko będzie miało gdzie nim jeździć. Ceny samochodów elektrycznych dla dzieci wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Przeważnie są przeznaczone dla dzieci od 2 do 3 roku życia bądź do określonej wagi. Takie zabawki bardzo często przypominają prawdziwe auta marek premium, więc jeśli masz duży garaż to dziecko może parkować swoim samochodem obok Twojego 🙂