Dzieckotestuje.pl
Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Fotelik Maxi Cosi Cabriofix z bazą FamilyFix

Fotelik Maxi Cosi Cabriofix przeznaczony dla dzieci o wadze 0-13kg z bazą Family Fix towarzyszył naszemu dziecku od urodzenia do około 11 miesiąca życia. Wybraliśmy ten fotelik wraz z bazą Familyfix, aby bezpiecznie przewozić dziecko w naszym aucie. Jak sprawdził się w czasie jego użytkowania i czy byśmy polecili ten fotelik dla świeżo upieczonych rodziców ? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Fotelik Maxi Cosi Cabriofix

Baza Familyfix

Bazę Familyfix instalujemy w naszym aucie za pomocą ISOFIXa (w skrócie Isofix jest to system Phone lookup Canada , który pozwala nam na przymocowanie bazy lub fotelika dziecięcego na siedzeniu w aucie za pomocą dwóch uchwytów), dlatego wpierw należy się upewnić, że nasz samochód posiada uchwyty ISOFIX. Jeśli montujemy bazę po raz pierwszy i nie mamy wprawy to może nam sprawić to trudności – baza posiada sygnalizację poprawności montażu, dzięki czemu mamy pewność, że zamontowaliśmy ją poprawnie.
Jednak przeważnie bazę montujemy tylko raz, dlatego nie jest to większym problemem, natomiast sama baza Familyfix pozwala nam w bardzo prosty i szybki sposób wpiąć fotelik – po prawidłowym wpięciu fotelika Maxi Cosi Cabriofix dostajemy informację, że fotelik jest wpięty poprawnie.

Baza Family Fix

Użytkowanie Fotelika Maxi Cosi Cabriofix

Fotelik Maxi Cosi Cabriofix używało nam się bardzo dobrze. Z myślą o noworodkach została przygotowana specjalna wkładka, która chroni miłą główkę naszego maluszka w pierwszych tygodniach życia. Fotelika używaliśmy bardzo często, nosiliśmy w nim dziecko do i z samochodu – dzięki uchwytowi było to wygodne rozwiązanie, które sprawdzało się także, jak dziecko było starsze. Podczas wietrznej pogody fotelik Cabriofix można było zasłonić za pomocą czarnej osłony:

Wkładka niemowlęca w foteliku Cabriofix

Dodatkowym plusem tego fotelika była możliwość wpięcia go do naszego wózka Hugo Amelis za pomocą specjalnej przejściówki – zaoszczędziliśmy dzięki temu miejsce w bagażniku, gdyż nie trzeba było ze sobą wozić góry od wózka a wystarczyło podpiąć pod wózek fotelik Maxi Cosi Cabriofix. Warto zwrócić uwagę, że dla zdrowia dziecka nie powinno ono zbyt długo przebywać w fotelik a gdy jest to niezbędne co ok 2 godziny należy robić przerwy.

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno fotelika Maxi Cosi Cabriofix z bazą? Zdecydowanie tak.

Fotelik jest bardzo wygodny w użytkowaniu, zapewnia dobre bezpieczeństwo dziecka a także w łatwy sposób można wyprać jego materiałowe elementy – wraz z bazą Familyfix stanowią udany duet, dzięki któremu w szybki sposób możemy wpiąć i wypiąć fotelik. Jedynym lekkim minusem jest fakt, że dziecko potrafi się mocno pocić w foteliku nie tylko w upalne dni.

Fotelik Maxi Cosi Cabriofix z bazą FamilyFix
Moja ocena: 5/5 1

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *