Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Interaktywna gadająca papuga Klara firmy Madej

Artykuł został podzielony na sekcje:

Wstęp

Gadająca papuga „Klara” firmy Madej przeznaczona jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Jak to u nas zwykle bywa nasz Synek dostał pluszaka znacząco wcześniej bo miał ok. 6 miesięcy.

Papuga Klara

Na zakup papugi Klary trzeba przeznaczyć ok. 100 zł. Jednakże ta zabawka powinna trochę posłużyć dziecku.

Prezentacja gadającej papugi „Klara”

Papuga „Klara” firmy Madej ma 26 cm wysokości. Posiada żywe kolory: żółty, pomarańczowy, czerwony i zielony. Swoim wyglądem przypomina żywą papugę. Wykonana jest z miękkiego materiału, dzięki czemu można ją przytulać. Na swoim brzuszku posiada dwa przyciski: try me i on/off.

Przyciski funkcyjne

Po zdjęciu widać, że Klara często była używana. Bo przycisk „try me” szybko nam odpadł 😉

Po naciśnięciu przycisku on/off zabawka włączy się i zacznie powtarzać po nas dźwięki i zdania. Ponowne naciśnięcie przycisku wyłączy papugę. Natomiast dzięki przyciskowi try me usłyszymy zabawne dźwięki wydawane przez papugę. Klara powtarza po nas jak na papugę przystało swoim zabawnym głosikiem. Co więcej przy tym nam zatańczy kołysząc się na swoich nogach 😉

Test dziecka

Okazało się, że papuga „Klara” firmy Madej to świetna zabawa. Synek na początku się do niej przytulał i bacznie obserwował jak wydaje z siebie dźwięki i tańczy. W przypadku naszego dziecka początki służyły głównie na obserwacji. Synek jest nieufny i potrzebuje czasu na zaakceptowanie i zapoznanie się z nową sytuacją. Dlatego też trochę czasu minęło zanim zaczął z nią rozmawiać 😉 Natomiast bacznemu obserwatorowi nie umknęło miejsce przeznaczone na baterie. Było to dla niego interesujące, szczególnie dostanie się do niego. Pod nóżkami jest ono zamaskowane żółtym materiałem na rzep.

Miejsce na wymianę baterii

Dla synka odczepianie rzepu i zaklejanie potrafiło zająć mu troszkę czasu. Obecnie kiedy ma 2 latka już rozumie, że tam się wymienia baterie i jak papuga przestanie działać odkleja rzep i idzie w kierunku gdzie trzymamy śrubokręty celem wymiany baterii na nowe 😉 W tym wieku synek już sam po nią sięga i z nią rozmawia.

Moja opinia

W naszym przypadku gadająca papuga „Klara” się sprawdziła. W wieku ok 1 roku dziecko jeszcze nie za bardzo rozumiało jak się nią bawić i naciskał a to jeden przycisk a to drugi i tak w kółko. Dlatego też jedna łatka przycisku nam zginęła. Trudno mi stwierdzić czy słabo była przyszyta czy to kwestia męczenia przez Synka 😉 Bardzo podobały mu się dźwięki wydawane przez zabawkę i kołysanie się papugi. Natomiast kwestia powtarzania dopiero zainteresowała moje dziecko bliżej 2 roku życia (raczej jego mówienie do niej). Papuga Klara interesuje nasze dziecko już od dawna stąd moja wysoka ocena.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *