Dzieckotestuje.pl
Książeczki dla dzieci i niemowląt

Książeczka „ Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać” Anity Głowińskiej

Co do przesłanek zakupu w/w książki możecie też przeczytać przy wpisie książki „Śpij, Króliczku”.

Głównym powodem jest oswojenie dziecka z tematem spania w swoim łóżeczku – pokazanie mu ,że to nic strasznego i wszyscy tak przecież robią 😉

Artykuł został podzielony na sekcje:

Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać przeznaczona jest dla dzieci w wieki 1- 3 lat. Posiada twarda oprawę, przecudowne ilustracje i co ważne nie zbyt dużą ilość tekstu. Dodatkowym atutem jest jej cena ok 12 zł, a w sklepach internetowych nawet taniej.

Kicia Kocia i Nunuś „Pora spać”- okładka

Dzieci uwielbiają serię Kicia Kocia i Nunuś

Ostatnio szukam książek dla mojej pociechy z małą ilością tekstu, gdyż synek nie potrafi jeszcze zbyt długo wysiedzieć i wsłuchiwać się w historię bez zajrzenia na kolejne strony książki 😉 Myślę, że to jeszcze chwila czasu potrwa. Dlatego ta książka od pierwszego wejrzenia spodobała się mojemu dziecku. Mogę potwierdzić znalezione wcześniej opinie, że dzieci uwielbiają serię Kicia Kocia i Nunuś. Omawiana książka zaczyna się od ziewania Kici i Nunusia co już wprawia nas w senny klimat.

Pora spać – ziewanie

Z synkiem pierwsze co zaczynamy ziewać razem z nimi 😉 Książeczka opisuje po kolei czynności, jakie trzeba wykonać przed pójściem do łóżka np.

Czas się myć i spać

W końcu Nunuś zasypia

Co mi się spodobało w tej pozycji to to, że pokazany jest także nocnik, który synek od razu wychwycił. A, że akurat przymierzamy się też do odpieluchowania to jest dodatkowy plus książeczki. Przedstawiamy przy okazji dziecku, że załatwiamy się do nocniczka. Na końcu widzimy, że Nunuś zasypia w swoim łóżeczku.

Nunuś śpi

Dzięki książeczce Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać synek zaczął wskazywać swoje łóżeczko i w sumie ona zapoczątkowała nasz wieczorny rytuał czytania książeczek. Jest na tyle krótka i przejrzysta dla dziecka, że go nie nudzi i wytrzymuje do końca z zaciekawieniem słuchając. Zdarza się, że czytana jest 2-3 razy pod rząd.

Moja opinia:

Czy poleciłabym kupno książeczki ? Tak.

Kicia Kocia i Nunuś była kupiona na próbę czy spodoba się synkowi i test wyszedł pozytywnie. W związku z czym zakupiłam też inne książeczki opowiadające historię Kici Koci i Nunusia, ale już w miękkiej oprawie. Również posiadają prześliczne ilustracje, ale zawierają już więcej tekstu. Z racji tego, że synek szybko je gniecie i nie potrafi wysłuchać do końca historii zostały odłożone na później. Chociaż jak są w zasięgu dziecka to synek z chęcią po nie sięga i ogląda 😉 Na pewno do nich wrócę z recenzją jak synek podrośnie. Na ta chwilę zamierzam kupić jeszcze inną książkę w twardej oprawie Kicia Kocia i Nunuś.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *