Dzieckotestuje.pl
Książeczki dla dzieci i niemowląt

Książeczka „ Spot mówi dobranoc” autorstwa Eric Hill wydawnictwa Mamania

Artykuł został podzielony na sekcje:

Wstęp

„Spot mówi dobranoc” wydawnictwa Mamania to książeczka z klapkami dla dzieci w przedziale wiekowym 0-2 lata. Nie wszędzie można znaleźć informację dotyczącą przedziału wiekowego. Zatem przy wyborze książki dla naszego 2 latka nie brałam tego pod uwagę. To była chyba pierwsza tego typu książka kupiona chwilę po 2 urodzinach synka. Skusiły mnie opinie na temat słynnej książki „Drogie zoo” – gdzie jej odpowiednikiem jest właśnie seria książeczek z głównym bohaterem psem Spot. Czy u nas się ta książka sprawdziła? Zapraszam do zapoznania się z naszą recenzją.

Prezentacja książki „Spot mówi dobranoc” autor Eric Hill

Spot mówi dobranoc

Książka „ Spot mówi dobranoc” wykonana jest z twardej oprawy. Co dla najmłodszych czytelników stanowi duży plus. Głównym bohaterem jest piesek o imieniu Spot. W posiadanej przez nas książce Spot mówi wszystkim dobranoc przed pójściem spać. Na każdej stronie książki doklejona jest klapka, która maluszek musi odkryć, aby ujrzeć co kryje się pod nią. W większości przypadków pod klapką kryje się zwierzątko, do którego piesek mówi „dobranoc”

Test dziecka

Książę tą synek dostał jako pierwszą tego typu (klapki, okienka). Wcześniej miał do czynienia z książkami z ruchomymi elementami np. Strażacy z Akademii Mądrego dziecka. Na początku zainteresowanie książką z klapkami było dosyć spore. Synek chętnie otwierał klapki, ale nie chętnie słuchał tekstu.

Spot w kąpieli

Zaznaczyć należy, że doklejone klapki są z cieńszego kartonu niż wykonana strona. Zatem przy przeglądaniu łatwo się klapki zaginały. Z biegiem czasu zainteresowanie spadło. Obecnie książkę posiadamy ok 5 miesięcy i przejrzana była raptem kilka razy. Synka jakoś specjalnie nie zaciekawiła i nie chce do niej często wracać – wybiera inne tytuły książek. Stwierdzam, że początek fascynacji był skutkiem posiadania przez książkę „Spot mówi dobranoc” otwieranych klapek i niczym więcej.

Moja opinia

Czy poleciłabym kupno książki „Spot mówi dobranoc”? To zależy

Być może moje dziecko się nie zainteresowało tą książką. Być może gdyby dostał ją wcześniej zainteresowanie było większe. Trudno mi teraz stwierdzić. Jednakże na chwilę obecną jest to jedna z książek zbędnych w biblioteczce Synka. Minusem są klapki – które łatwo można zgiąć, odkleić. Uważam, że można na rynku znaleźć dużo lepsze książki z ciekawszą fabułą. Ta przedstawiona w książce Spot mówi dobranoc nie zainteresowała synka.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *