Dzieckotestuje.pl
Książeczki dla dzieci i niemowląt

Książeczki Czuczu „od słowa do słowa”

Artykuł został podzielony na sekcje:

Wstęp

Książeczki „ do słowa do słowa” Czuczu przeznaczone są dla dzieci powyżej 1 roku życia. W serii znajdziemy 6 następujących książeczek: moje ciało, co czuję, owoce i warzywa, w domu, w mieście i na wsi. Nasz Synek z racji tego, że bardzo szybko zaczął interesować się przeglądaniem książek pierwsze dwie książeczki z serii „ od słowa do słowa” dostał tuż przed ukończeniem 1 roku życia.

Książeczki od słowa do słowa Czuczu

Prezentacja książeczek „od słowa do słowa”

Książeczki Czuczu są to kartonowe harmonijki ilustrujące najbliższe otoczenie maluszka. Dzięki nim dziecko poznaje swoje pierwsze słowa.

Książeczka Na wsi

Na każdej stronie zobaczymy kolorową ilustrację z opisem.


Książeczka W mieście

Format książeczek jest dopasowany do małych rączek i plusem jest to, że wykonane są w twardej oprawie. Jednakże nie powiedziałabym, że są „dziecioodporne” 😉 Roczne dziecko może jeszcze pogryź książeczki albo je po prostu porwać. W naszym przypadku książeczki Czuczu były porwane w miejscach zagięcia. Także z jednej książeczki zrobiły się dwie lub trzy.

Test dziecka

Synek zachwycił się książeczkami „od słowa do słowa” od pierwszego spojrzenia. Bardzo często je przeglądał. Dlatego też często były porwane, a następnie same ilustracje fruwały oddzielnie od kartonowej harmonijki, która wyglądem tylko przypominała książeczkę 😉 Książeczki Czuczu nauczyły go pierwszych słów. Siedzieliśmy przy nich i powtarzaliśmy co widzimy na danym obrazku, jakie kolory widzimy itp. Z biegiem czasu sam zaczął pokazywać paluszkiem na ilustracje, o które go prosiliśmy. Z uwagi na to, że po intensywnym oglądaniu maluszka książeczki się niszczyły, nie dawaliśmy ich wszystkich na raz. Gdy materiał został opanowany z danej książeczki dawaliśmy następną.

Moja opinia:

Czy poleciłabym kupno książeczek? Tak

Mimo tego, że książeczki Czuczu „ od słowa do słowa” były niszczone przez dziecko (z 6 książek zostały nam 3) bardzo polecam je jako pierwsze książeczki do poznawania słów dla maluszka. Nie oszukujmy się takie małe dziecko nie potrafi jeszcze szanować przedmiotów i raczej każda książeczka będzie zniszczona 😉 Najważniejsze, że książeczki Czuczu spełniły swoją rolę – synek poznał pierwsze słowa m.in. części ciała.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *