Dzieckotestuje.pl
Gry/Układanki dla dzieci i niemowląt

Moje pierwsze puzzle Auta marki Clementoni

Artykuł został podzielony na sekcje:

Prezentacja produktu „ Moje pierwsze puzzle Auta” Clementoni

Puzzle Clementoni przedstawiające samochody z bajki nasze dziecko dostało w prezencie w wieku 23 miesięcy. W pudełku znajdziemy 4 układanki o różnym stopniu trudności. Auta składają się z kolejno 3,6,9 i 12 elementów. Puzzle przeznaczone są dla dzieci powyżej drugiego życia i wykonane są z solidnego, grubszego kartonu. Wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. Dodatkowym atutem jest posegregowanie układanek wg kolorów. Na tylnych częściach elementów żółtego samochodu zobaczymy kolor żółty, na puzzlach czerwonego samochodu z tyłu jest kolor czerwony itd. Dzięki temu nasz maluch bez trudu oddzieli sobie elementy do poszczególnej układanki i nie potrzebuje pomocy dorosłego w odnalezieniu odpowiednich elementów do danego autka.

oznaczone układanki

Test dziecka

Synek w wieku 23 miesięcy potrzebował pomocy przy każdej z układanek. Jednakże po ukończeniu drugiego roku życia ułożenie żółtego autka składającego się z 3 elementów nie sprawiało mu trudności. Obecnie gdy Syn ma niespełna 2,5 roku potrafi złożyć puzzle z 3 i 6 elementów sam. Przy reszcie potrzebuje delikatnej pomocy. Dzięki oznaczeniu elementów z tyłu odpowiednimi kolorami od dawna nasze dziecko bez trudu szuka odpowiednich elementów do ułożenia konkretnego autka. Syn bardzo lubi układać puzzle stąd i jego zainteresowanie puzzlami Clementoni jest dosyć duże. Gdy tylko ma ochotę sam po nie sięga i zaczyna układać.

ułożone puzzle

Moja opinia

Czy poleciłabym kupno moich pierwszych puzzli Auta marki Clementoni? TAK

Pierwsze puzzle dla dzieci rozwijają u maluchów motorykę jak i logiczne myślenie. Uważam, że te puzzle są dobre dla dziecka, które już ukończyło 2 rok życia. Zwłaszcza, że marka Clementoni zadbała o ułatwienie w odszukaniu odpowiednich elementów. Proponuję zacząć od układania puzzli z mniejszą liczbą elementów jak np. puzzle Bing, a następnie polecam kupno pierwszych puzzli Auta Clementoni.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *