Dzieckotestuje.pl
Artykuły

Pieluszki dla niemowląt – wybieramy pampersy dla noworodka

Jako młodzi rodzice wiemy jak ważny jest wybór odpowiednich pieluszek dla naszego noworodka. Szczególnie w pierwszych chwilach życia naszego niemowlaka, kiedy skóra jest bardzo wrażliwa należy wybrać najdelikatniejsze pampersy.

Wybieramy pieluszki dla dziecka

Artykuł został podzielony na sekcje:

Pieluszki dla noworodka

W pierwszym etapie życia naszego noworodka skóra jest wrażliwa i bardzo łatwo możemy u dziecka zauważyć pieluszkowe zapalenie skóry, które może skutkować odparzeniami. W dużym skrócie jest to problem skórny w czasie noszenia pieluch i charakteryzuje się wystąpieniami w charakterze wyprysku (na przykład grudki, pęcherzyki) w miejscu gdzie do skóry dziecka przylega pieluszka czy pieluchomajtek. Tego typu odparzenia skórne są spowodowane niedojrzałą powłoką skóry u naszego niemowlaka, a także zbyt długim kontaktem pieluszki (która jest mokra/zabrudzona) ze skórą maluszka. To tyle jeśli chodzi o pieluszkowe zapalenia skóry – przejdźmy zatem do pieluszek dla noworodków. W przypadku najmłodszych dzieci pieluszki zaleca się zmieniać przed/po każdym posiłkiem – czyli ok co 2-3 godziny.

Pieluszki dla noworodka

My od początku stosowaliśmy pieluszki Pampers Premium Care – już w szpitalu takie pampersy były używane i sprawdziły się bardzo dobrze – oczywiście w pierwszych miesiącach życia skóra dziecka jest bardzo wrażliwa, dlatego lekkie odparzenia skóry mogą się zdarzyć i należy smarować odparzone miejsca odpowiednią maścią. Na rynku dostępne są opakowania papmpersów „newborn” ( 30 szt) przeznaczone dla noworodków, które urodziły się z wagą poniżej 3 kg. W pierwszych opakowaniach pieluszek Pampers Premium Care mieściło się bardzo dużo pieluszek – w 1 było ich 78 sztuk (na pierwsze miesiące aż do osiągnięcia 5kg – aczkolwiek jeśli dziecko jest dużo to szybciej można przejść na 2, aby dziecku było wygodnie), w 2 było ich 68. Ze względu na wrażliwą skórę dziecka w tym okresie życia nie testostowaliśmy innych pieluszek.

Pieluszki dla niemowlaków

Gdy nasze dziecko już nieco podrośnie ze względów ekonomicznych nie warto cały czas używać pampersów Premium Care. W ciągu dnia, gdy pieluszkę zmieniamy częściej wystarczą tańsze pieluszki. Testostowaliśmy sporą ilość znanych na naszym rynku pieluszek – poniżej przeczytasz jak sprawdzą się najpopularniejsze marki pieluszek u naszego maluszka:

Dada

Pieluszki Dada można kupić w sklepach Biedronka – cena jest bardzo atrakcyjna względem Pampersów ale czy warto ?

Naszym zdaniem nie do końca – w przypadku pieluszek dla niemowląt marki Dada niestety raz na jakiś czas nasz maluszek się przemoczył. W pieluszkach Dada zdarzało się to dość często mimo tego, że systematycznie zmienialiśmy pieluszki naszemu niemowlakowi i używaliśmy ich tylko w dzień. Dodatkowo zdarzały się odparzenia skóry, co się nie zdarzało przy stosowaniu Pampers Premium Care. Testowaliśmy parę razy pieluszki Dada i niestety za każdym razem sytuacja się powtarzała, dlatego całkowicie zrezygnowaliśmy z używania tych pieluszek.

Lupilu

Pieluszki dla niemowląt Lupilu można nabyć w sklepie Lidl. Tak jak w przypadku pieluszek Dada zaletą jest bardzo atrakcyjna cena. W pieluszkach marki Lupilu nasz maluszek się nie przemoczył – bez problemu wytrzymywały czas „jednej zmiany”, a nawet czasem trochę dłużej. Nie mieliśmy też problemów z odparzeniami. Pieluszki zatem możemy śmiało polecić do używania w ciągu dnia – są doskonałą alternatywą dla Pampersów Premium Care w ciągu dnia.

Pieluszki Lupilu

Pampers Premium Care

I to jest nasz zwycięzca – Pampers Premium Care to naszym zdaniem najlepsze pieluszki dla niemowląt – od początku nas nie zawiodły aż do dnia dzisiejszego. Ze względu na fakt, że pieluszki są drogie, a na dzień dobrze sprawdzają się u nas pieluszki Lupilu to Pampersów Premium Care używamy tylko na noc. Nasz maluszek dzięki tym pieluszką pozostaje suchy nawet przez 10 godzin snu, a pieluszka jest bardzo delikatna i nie podrażnia za bardzo skóry naszego dziecka.

Pieluszki Pampers Premium Care

Pampers Active Baby

Oczywiście testowaliśmy też pieluszki Pampers Active Baby – w sumie pieluszki sprawdzają się dobrze (nie na tyle dobrze co Premium Care, ale na podobnym, a nawet ciut lepszym poziomie jak Lupilu). Ze względu na to, że są ciut droższe od pieluszek Lupilu to nie zagościły u nas na stałe. Jak ktoś poszukuje alternatywy do marek Dady czy Lupilu to jest to dobry wybór jako pieluszka dla naszego niemowlaka na dzień.

Pampers Slepp & Play

Pieluszki Pampers Slepp & Play używaliśmy bardzo krótko – jedno opakowanie kupiliśmy ze względu na okazyjną cenę. Nie spisywały się tak dobrze jak pieluszki Active Baby i dlatego szybko z nich zrezygnowaliśmy.

A może pieluchomajty ?

Pieluchomajtki dla dzieci to także dobre rozwiązanie, ale naszym zdaniem nie w każdym przypadku. Są one troszkę problematyczne w przypadku zakładania je na niemowlaka, który ma zmienianą pieluszkę w pozycji leżącej. Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej w takim przypadku sprawdzają się klasyczne pieluszki. Jednak w przypadku, gdy nasze dziecko jest już starsze i potrafi chodzić to w niektórych sytuacjach pieluchomajtki dla dzieci są wygodne w użyciu. Kiedy ?

Nam bardzo wygodnie jest zakładać naszemu dziecku pieluchomajtki po kąpieli – wtedy dziecko jest w pozycji stojącej, co bardzo ułatwia założenie pieluchomajtek. W przypadku naszego dziecka nie ma problemu przy zmienianiu tradycyjnej pieluszki. Jednakże gdy posiadacie ruchliwe dziecko, które ucieka to pieluchomajtki okażą się dobrym rozwiązaniem.

Pieluchomajtki Lupilu

Moja opinia:

Decyzja o wyborze marki pieluszek dla noworodków czy niemowlaków jest indywidualna – należy pamiętać, że pieluszki mogą się u każdego dziecka inaczej sprawdzać. My zalecamy w pierwszych miesiącach do korzystania z droższych Pampersów Premium Care, aby jak najmniej podrażnić skórę dziecka a w kolejnych miesiącach sugerujemy testowanie różnych marek pieluszek. Natomiast pieluchomajtki w późniejszym okresie mogą być idealnym rozwiązaniem dla niesfornych maluszków.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *