Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Resoraki metalowe Matchbox, Hot Wheels

Resoraki – samochodziki metalowe przeznaczone dla dzieci w wieku 3+ czy aby na pewno? Zdaniem mojego 2 letniego synka absolutnie nie! Nasza przygoda z resorkami zaczęła się gdy Tatuś odkopał zabawki ze swojego dzieciństwa.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Postanowiliśmy na próbę dać synkowi 2 samochodziki Matchboxa do zabawy, którymi może bawić się wraz z garażem Wadera. Więcej informacji o teście: garażu dla dzieci Wadera.

Resoraki – zabaw z garażem Wadera

Dziecko bardzo zadowolone

Cóż się okazało – nasz synek po prostu je pokochał. Z biegiem czasu daliśmy mu kolejne resoraki i to jedna z najczęściej używanych zabawek. Oczywiście należy pamiętać, że ze względu na małe elementy zabawa powinna odbywać się pod nadzorem dorosłego. Jednakże ile frajdy z takiej zabawy. Obecnie posiadamy resoraki marki Matchboxa i Hot Wheels.

Zabawa resorakami Hot Wheels i Matchbox

Są metalowe i solidne – w końcu przeżyły dzieciństwo Taty 😉 Jednakże oddanie maluchowi skutkowało powstaniem rys od zderzeń z meblami i innymi przeszkodami. Jak na takie warunki sprawują się świetnie i żadne elementy nie odpadają. Muszę nadmienić, że skusiliśmy się na samochodzik metalowy mniej znanej marki – z niższej półki cenowej. Niestety nie przetrwał nawet jednego dnia. Wystarczyło, że synek zaczął się bawić (bez ekstremalnych wyczynów 😉 i odpadła część autka. Dziecko nie zdążyło się nim nacieszyć nawet chwili, a resorak poszedł do kosza.

Sposoby na zabawę resorakami

Wracając do korzyści z kupna resorków opiszę Wam przykładowe zastosowania ich przez synka, które je testuje na wiele sposobów.

– Zabawa w parkowanie z wykorzystaniem różnych akcesoriów. Garaż dla dzieci Wadera daje wiele możliwości tj. nie wpuszczenie autka poprzez zamknięcie szlabanu, skorzystanie z windy czy szybki zjazd z podjazdu i wyjazd na podłogę – to chyba najbardziej nasze dziecko lubi na tym etapie życia. Oprócz tego synek parkuje do starego pudełka po samochodziku, do parkingu zbudowanego z klocków, na dywanie dla dzieci z miastem, pod meblami. Gdzie się da – po prostu ważne, aby stały równo 😉

Zabawa w parkowanie resorakami

– wyścigi – o tak : który pojedzie najdalej, zdążyć wypuścić wszystkie resorki zanim wrócą puszczone przez osobę bawiące się z dzieckiem itp.

– spacerowanie – synek uwielbia je chować do plecaczka , a potem dumnie z nimi spaceruje, aby znowu je wyłożyć i tak w kółko 😉

Pomysły do zabawy przez dziecko co nie miara. Co ciekawe resorki spełniają także funkcję edukacyjną. Wskazując na dane autko trenujemy kolory i liczymy. O ile pokazywanie cyferek i danych przedmiotów na chwilę obecną go nudzą, tak liczy resorki kilka razy pod rząd. Dodatkowo oswaja się ze słownictwem i próbuje wymawiać nazwy cyferek.

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno resoraków? Zdecydowanie TAK.

Z czystego serca polecam resoraki Matchbox i Hot Wheels. Naprawdę warto zainwestować troszkę więcej, aby nasza pociecha miała dużo radości z zabawy. Obecnie powiększamy cały czas naszą kolekcję. Dziecko nie nudzi się i nie odstawia szybko ich w kąt. Wręcz przeciwnie ciągle do nich wraca, poświęca im dłuższą uwagę, a przy tym się uczy.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *