Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Rowerek biegowy Lena

Rowerek biegowy Lena przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 18 miesiąca życia aż do osiągnięcia 3 roku i kosztował około 40 złotych. Sam rowerek Lena jest bardzo lekki, dobrze wykonany i wytrzymały. Nasz maluszek dostał rowerek przed 16 miesiącem życia i na początku głównie się nim bawił – przesuwał do przodu i do tyłu.

Artykuł został podzielony na sekcje:

Rowerek biegowy Lena

Bardzo solidny rowerek

Gdy pod naszą opieką zaczęliśmy uczyć dziecka jazdy rowerkiem biegowym ten rowerek Lena okazał się idealny do nauki. Rowerek posiada bardzo szerokie siedzisko co prawda wykonane z tworzywa, ale na początek wystarczy.

Siedzisko rowerka Lena

Jest stabilny ze względu na dwa kółka z przodu i z tyłu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie baliśmy się, że nasz maluszek się wywróci. Dość szybko nauczył się samodzielnie jeździć po domu i szło mu bardzo dobrze.

Kółka rowerka

Rowerek biegowy Lena za pomocą przednich skrętnych kół potrafi skręcać przez co dziecko uczy się koordynacji ruchu oraz ćwiczy swoją motorykę. Ze względu na plastikowe kółka rowerek używamy tylko i wyłącznie w domu – sprawdza się idealnie. W zasadzie nie ma dnia kiedy nasz maluch nie korzysta z rowerka Lena – a korzysta bardzo chętnie i jeździ nim po całym domu i próbuje dostać się w każdy zakamarek.

Rowerek do driftowania

Nasze dziecko po paru miesiącach tak opanowało jazdę na rowerku biegowym Lena, że po jakimś czasie po prostu zaczęło „driftować” rowerkiem 😉 Najpierw rozpędza się co sił, a następnie po paru przejechanych metrach nagle zaczyna hamować nogami tak, że rozpoczyna się ślizgać po podłodze. Oczywiście należy pamiętać, żeby cały czas mieć oko na dziecko.

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno rowerka biegowego Lena? Tak.

Rowerek okazał się strzałem w 10. Nasz maluszek bardzo chętnie z niego korzysta. Opanował do tego stopnia jazdę nim, że potrafi jechać na rowerku i np. kopnąć piłkę czy jeździć trzymając się kierownicy tylko jedną ręką. Rowerek Lena jest idealnym preludium do rozpoczęcia nauki jazdy na rowerku tylko z dwoma kołami.

Rowerek biegowy Lena
Moja ocena: 5/5 1

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *