Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Stolik małego majsterkowicza Clementoni

Nasze dziecko stolik małego majsterkowicza marki Clementoni dostało po 12 miesiącu życia. Stoliczek jest wyposażony w uchwyt, dzięki czemu dziecko może przenosić zabawkę po całym domu. Opakowanie zawiera dwie żółte i dwie zielone śrubki, dwa gwoździe oraz niezbędne akcesoria do ich wkręcenia: młotek, śrubokręt i klucz – jak to się często u nas zdarza – cześć elementów nasz maluszek już zgubił 🙂

Artykuł został podzielony na sekcje:

Skrzynka narzędziowa Clementoni

Idealny do udoskonalenia sprawności manualnej

Zabawa na stoliku małego majsterkowicza polega na wkręcaniu śrub i wbijaniu plastikowych gwoździ w otwory za pomocą odpowiednich narzędzi a następnie ich wyjmowanie/odkręcanie.
Wpierw dziecku trzeba było spokojnie wszystko pokazać w jaki sposób używa się tych narzędzi. Nasz roczny maluszek na początku miał problemy, aby w stolik wkręcić śrubę za pomocą wkrętaka. Gwoździa potrafił praktycznie od razu wbijać na początku rączką a po jakimś czasie młotkiem. Stolik majsterkowicza Clementoni jest doskonałą zabawką na sam początek, aby dziecko poprawiało swoją koordynację czy też rozwijało swoją sprawność manualną.

Elementy stolika majsterkowicza Clementoni

Praktyka czyni mistrza

Z czasem dziecko coraz lepiej radziło sobie z wkręcaniem śrub ich odkręcaniem – potrafiło dopasować narzędzie do śrubki i delikatnie je wkręcając posiłkując się czasem rączką. Nasze dziecko przez długi czas potrafiło się po paręnaście minut dziennie bawić stolikiem małego majsterkowicza Clementoni – zabawka także wspiera logiczne myślenie a także za jej pomocą możemy nauczyć dziecko niektórych kolorów. Stoliczek wprowadza malucha w świat zabawek dla starszych takich: Śmigłowiec Polesie Wader.

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno stoliczka Clementoni? Tak.

Stolik małego majsterkowicza doskonale pomaga dziecku logicznie myśleć, rozwija jego sprawność manualną rączek, potrafi wprowadzić w świat narzędzi a jego śrubki i wkręty czasem posłużyć jako gryzaczek 😉 Zabawka Clementoni jest doskonałym przedmiotem do nauki używania narzędzi i zapoznawania się z wkrętakami czy śrubkami przez nasze dziecko. Stolik małego majsterkowicza sprawi, że gdy Twój maluch będzie starszy i dostanie zabawkę 3+ z elementami, które można złożyć/rozłożyć czy też skrzynkę na narzędzia dla dzieci to będzie samo bez tłumaczenia potrafił działać!

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *