Dzieckotestuje.pl
Akcesoria dla dzieci i niemowląt

Wózek spacerowy Sonic Espiro 2019

Wózek spacerowy Sonic Espiro kupiliśmy naszemu dziecku jak miało ok 10-11 miesięcy ze względu, że poprzedni wózek Hugo Amelis po prostu zajmował za dużo miejsca w aucie. Kryterium, którym się kierowaliśmy przy wyborze wózka spacerowego była w miarę przystępna cena, amortyzatory, niewielki rozmiar po złożeniu oraz osłonięte boki wózeczka.

Wózek Sonic Espiro 2019

Artykuł został podzielony na sekcje:

Opis wózka Sonic Espiro

Wózek spacerowy Sonic Espiro jest przeznaczony głównie do miasta – posiada co prawda amortyzatory w kołach, jednak komfort już nie jest taki duży jak w przypadku wózku „terenowego”. System amortyzacji w tym wózku do miasta wystarczy, no chyba, że często chodzimy dziurawymi chodnikami, wówczas polecamy wózki z większą amortyzacją. Dodatkową zaletą wózka Sonic Espiro jest wbudowana kieszeń do przechowywania drobiazgów w budce wózka. Należy tutaj zaznaczyć, że w późniejszym modelu wózka kieszeń ta jest zdejmowana i można jej używać jako małej torby.

Największym atutem tego wózka jest łatwość i szybkość jego składania – składanie zajmuje dosłownie paręnaście sekund. Po złożeniu wózek nie zajmuje wiele miejsca (w porównaniu do poprzednika) bo tylko 35x61x70cm z kołami.

Złożony wózek Sonic Espiro

Zalety wózka

Wózek ma wiele zalet. Jednym z nich jest możliwość regulowania pochylenia oparcia począwszy od pozycji siedzącej do pozycji praktycznie leżącej. Bardzo się to przydaje kiedy nasze dziecko zaśnie w pozycji siedzącej. Wówczas bez budzenia go możemy obniżyć oparcie, aby dziecko przyjęło pozycję leżącą. Dodatkowo wózek ma specjalny podnóżek, dzięki któremu nasze dziecko może przyjąć wygodną dla siebie pozycję.

Plusem wózka Sonic Espiro jest budka, którą możemy zasłonić dziecko przed wiatrem czy słońcem. Budka jest zrobiona z materiału z filtrem UV, a dodatkowo posiada ona okienko wentylacyjne, które podczas upału możemy otworzyć, dzięki czemu naszemu dziecku nie dokucza upał.

Dla rodzica zaletą na pewno jest możliwość regulowania pozycji rączki wózka, a także wygodny hamulec znajdujący się w rączce. Rączka wózka Sonic Espiro jest tak skonstruowana, że bez problemu możemy dopasować do niej organizer i zapiąć go właśnie o rączkę. Dodatkowo kosz znajdujący się pod wózkiem pozwoli nam włożyć małe zakupy.

Rączka i mała kieszeń w Sonic Espiro

Wady wózka

Największą wadą wózka Sonic Espiro są jego koła, a właściwie bieżniki. Wiele razy zdarzało się, że będąc w sklepie wózek po prostu się ślizgał po podłodze – ciężko było nim manewrować ze względu na brak przyczepności. Zdarzało się to co prawda sporadycznie – było to dość uciążliwe i męczące dla osoby prowadzącej wózek.

Moja opinia:

Czy poleciłbym kupno wózka ? Raczej tak.

Jeśli będziesz używać wózka tylko i wyłącznie w mieście na równych chodnikach, nie będziesz musiał nosić wózka z 3 piętra (wózek waży prawie 10kg) to zdecydowanie jest to wózek dla Ciebie. Natomiast jeśli szukasz wózka do pokonywania leśnych dróżek, musiałbyś/musiałabyś codziennie nosić wózek z piętra to wózek Sonic Espiro nie będzie dla Ciebie.

Wózek Sonic Espiro 2019
Moja ocena: 4/5 1

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *