Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Zabawka Interaktywna Ośmiornica marki Clementoni

Artykuł został podzielony na sekcje:

Wstęp

Na ośmiornicę natknęliśmy się w supermarkecie szukając zabawki interaktywnej dostosowanej do wieku naszego maluszka. Kupiliśmy ja na gwiazdkę, gdy synek miał 11 miesięcy. Producent sugeruje, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 10 do 36 miesięcy. Funkcje edukacyjne zabawki i wyskakujące klocki skłoniły nas do zakupu. Ośmiornica uczy dziecko kolorów, kształtów i liczb do cyfry 4.

Prezentacja Zabawki interaktywnej Ośmiornica

Zabawka jest niebieską ośmiornicą z wieloma mackami i kolorowymi klockami. Na jej odnóżach znajdziemy także kolorowe kuleczki, które są ruchome.

Macki ośmiornicy

W zestawie dołączony jest sznurek, który możemy przymocować do ośmiornicy i z nią spacerować. Zabawka posiada dwie opcje językowe: polski i angielski.

Zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniej foremki do macek ośmiorniczki. Co dla maluszka jest nie lada wyzwaniem. Gdy już uda nam się włożyć foremki na odpowiednie miejsce naciskamy głowę i … klocki wyskakują, a ośmiorniczka wydaje cudne dźwięki „ ha ha ha”. Przez co rozśmiesza dziecko i zachęca do dalszej zabawy.

Rozbawiona ośmiornica

Ponadto usłyszymy wesołe piosenki. Co ciekawe ośmiornica marki Clementoni posiada łaskotki!

Test dziecka

Nasze roczne dziecko ukończywszy 1 rok życia miało problem z dopasowaniem foremek. Natomiast piosenki i wyskakujące klocki przykuwały jego uwagę. Na tyle był zauroczony zabawką, że ciągle próbował wkładać foremki. Natomiast, że mu nie wychodziło po prostu nam kazał to robić 😉 Oczywiście problem rocznemu dziecku sprawiało też naciśnięcie ośmiornicy. Zatem głównie my to robiliśmy. Po pewnym czasie naciskaliśmy główkę wspólnie. Wówczas miał tyle frajdy, że śmiał się razem z Ośmiornicą na głos „HA HA HA”. Jako, że nasz synek jest niecierpliwy to chciał, aby szybko włożyć foremki i je wypuścić w powietrze. Nadmienię, że po włożeniu każdej foremki ośmiornica śpiewa piosenkę nawiązując np. do koloru klocka (niebieski jak oczy Twoje zupełnie jak moje 😉

Obecnie synek sam potrafi się bawić zabawką i nie zawsze uda mu się usłyszeć te cudne piosenki w całości. Mimo, że ma 2 lata problem sprawia mu jeszcze włożenie serduszka. Ale to chyba przez to, że się spieszy 😉

Moja opinia

Czy poleciłabym kupno ośmiornicy marki Clementoni? Tak

Na początku myślałam, że ośmiornica Clementoni to sorter klocków jakich można znaleźć pełno. Myliłam się – synek uwielbia tą zabawkę do dziś. Co prawda nie korzystał ze sznureczka – bo po co chodzić z ośmiornicą jak można wystrzelić klocki?! Naprawdę ta zabawka interaktywna Clementoni jest przeurocza. Cudne wykonanie piosenek i zachęcające do wspólnej zabawy. Jedynie uważam, że 10 miesięczne dziecko sobie nie poradzi z zabawką. Natomiast na późniejszy okres owszem TAK!

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *