Dzieckotestuje.pl
Zabawki dla dzieci i niemowląt

Zabawka „muzyczny słonik” marki Artyk

Artykuł został podzielony na sekcje:

Wstęp

„Muzyczny słonik” to interaktywna zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Uważam, że dziecko może się nią bawić do 3 roku życia a może i nawet ciut dłużej. Pianinko posiada kształt słonika z małym uchwytem na rączkę dla dziecka.

Muzyczny słonik

Nasze dziecko otrzymało muzyczne pianinko dużo wcześniej niż zalecany wiek przez producenta – poniżej ukończenia 1 roku życia. W kwestii wytrzymałości mam mieszane uczucia. Co prawda Synek w żaden sposób go nie uszkodził, ale otrzymaliśmy zabawkę z małym uszczerbkiem od nowości.

wyłamany element

Co sugeruje, że pewne elementy nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zapewne w tym przypadku uszkodzenie mogło nastąpić podczas transportu do sklepu.

Prezentacja „muzyczny słonik” firmy Artyk

Interaktywna zabawka w kształcie zabawnego słonika posiada pięć kolorowych świecących klawiszy, 4 klawisze zwierzątek i jeden przycisk pomarańczowy zmieniający tryb zabawy. Jak na taką interaktywną zabawkę za ok. 25 zł posiada sporo funkcji. Po naciśnięciu danego zwierzątka usłyszymy jaki dźwięk ono wydaje. Zwierzątka oprócz wydawania odgłosów przy zmianie trybu zagrają nam melodyjkę. Dziecko może także samodzielnie zagrać na klawiszach. Istnieje także opcja, przy której obojętnie w jakiej kolejności dziecko naciśnie klawisze to uda mu się stworzyć melodyjkę 😉 Natomiast zabawa w „złap światełko” jest najtrudniejsza – gdzie mój 2 latek jeszcze nie łapie o co chodzi 😉 Podczas zabawy zapalają się poszczególne klawisze, które trzeba nacisnąć, aby grała nam melodyjka. Natomiast dla utrudnienia tempo podświetleń klawiszy z czasem przyśpiesza i wymaga wysiłku dla dziecka, aby nadążyć nacisnąć prawidłowe klawisze.

Test dziecka

Synek otrzymał „muzycznego słonika” gdy nie skończył nawet 1 roku życia. Maluszek zainteresował się migającymi światełkami, melodyjkami, a także małymi zwierzątkami. Jego zainteresowanie zabawką było ok. pół roku, gdzie jeszcze grał na klawiszach. Następnie jego uwagę raczej skupiły inne typu zabawki np. samochodziki marki Wader – ich test znajdziecie tutaj.

Moja opinia

Czy poleciłabym kupno muzycznego słonia? Tak

Ogólna ocena produktu w niskiej cenie jest dobra. Mimo uszczerbku, które nie przeszkadza w zabawie „muzyczny słonik” marki Artyk dobrze się spisywał. Minusem dla mnie jest, że niektóre odgłosy wydawane przez zwierzęta są mało realistyczne. Jednakże za taką cenę nie ma co się dużo spodziewać. Obecnie dziecko rzadko korzysta z tej zabawki – być może w późniejszym okresie zacznie grać w „złap światełko”. Na chwilę obecną nie jest to zabawka niezbędna z uwagi na dużą ilość innych zabawek. Po prostu trzeba synkowi o niej przypomnieć.

Zostaw komentarz na temat produktu

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *